PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645578}

Dzisiaj

Aujourd'hui
6,4 26
ocen
6,4 10 1 26
Dzisiaj
powrót do forum filmu Dzisiaj

Właśnie wróciłam z seansu na wrocławskiej Afrykamerze i jestem pod wrażeniem. Piękna, prosta, senna... baśniowa opowieść. Okazuje się (kto jeszcze tego nie wie), że piękno życia, piękno szczegółu, którym na co dzień się nie zachwycamy, staje się drogie sercu, kiedy mamy to stracić. Może czas zacząć żyć tym tu i teraz? Dzisiaj? Aujourd'hui?

ocenił(a) film na 5
dzika_owca

Czy piękny film?, bardziej ciekawy. Widziałem go na dniach Frankofonii w Centrum polsko-francuskim w Olsztynie.
SPOILER :
Nie do końca jest oczywisty, nie zrozumiałem z Jakiego Powodu on "Staszek" (Satche, Stache) wiedział, że umrze do końca dnia czy jutro. Skąd wiedziało o tym tyle ludzi w koło, znajomych, nieznajomych, ministrowie państwowi. Gdzieś szedł i nie wiadomo było dokładnie dokąd. ? Na koniec filmu jest scena w której ogląda razem z żoną, swoje małe dzieci syna i córkę. Później widać, że są dorośli i wychodzą z domu. On i żona idą spać. I tyle ? Nie wiem z jakiego powodu takie zainteresowanie jego osobą. ? Przegląd dnia a raczej bardzo bardzo bardzo długiego dnia który nie wiadomo kiedy się skończy bo film się dłuży gdzieś od połowy. ...
Ogólnie jako taki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones