PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108588}

Ukryte

Caché
7,0 15 713
ocen
7,0 10 1 15713
8,1 27
ocen krytyków
Ukryte
powrót do forum filmu Ukryte

Prawda nas wyzwoli 

ocenił(a) film na 10

Czy jesteśmy odpowiedzialni za zbrodnie, dokonane w dzieciństwie?
Czy mamy prawo mieć tajemnice przed własną rodziną?
To prawda że każdy coś ukrywa?
Czy można przywyknąć do poczucia winy i zapomnieć?
Czy możemy zignorować cierpienie innych gdy stawką jest szczęście naszych bliskich?

Ukryte to zbiór pytań, zadanych widzowi. O tyle okazują się trudniejsze, gdy obejrzymy ten film i wczujemy się w sytuacje ukazane przez Hanekego. Reżyser wykorzystując formę najprawdziwszego thrilleru ukazał nam co dzieje się w głowie człowieka targanego wyrzutami sumienia. Zrobił to o tyle sprytnie, że w zasadzie przez większość seansu nie mamy pojęcia jakie uczucia malują się na twarzy Georgesa. Jesteśmy głównie jego oczyma, obserwując prawie wszystko co widzi dzięki kamerze umiejscowionej za jego plecami. Prowokuje to kolejne pytania o poczucie racji bohatera.

Na prawdę niesamowity seans. Na 2 godziny byłem w innym świecie i wątpliwości targały mną bez przerwy. Najlepsze że pytania które zrodziły się na początku seansu, czyli "kto filmuje bohaterów?" oraz "co takiego zrobił Georges w dzieciństwie?" okazały się koniec końców nieistotne. Gdy otrzymamy odpowiedź na którekolwiek z nich, nic się nie zmieni. Kluczowe kwestie nadal będą należały do rozważań widza.
Pozycja obowiązkowa!

Lucky_luke

Ładny tekst! :)

ocenił(a) film na 10
Lucky_luke

Świetny tekst. Wielkie kino które niestety na filmwebie nie ma zbyt wielu interesujących tematów więc dobrze przeczytać coś co w pełni odzwierciedla moje odczucia co do tego filmu.

użytkownik usunięty
Lucky_luke

Szanuje wasze zdanie ale do mnie ten film zupełnie nie przemawia. Prosta historia z prostym przesłaniem przedstawiana w wykreowany na siłę wyszukany sposób. Stawiająca pytanie na które odpowiedzi jest oczywista, a sama zagadka z taśmami wydaje się równie banalna. Jakoś ciężko jest znaleźć mi w tym dziele geniusz. Ale w końcu każdy może widzieć film na swój sposób.

ocenił(a) film na 9
Lucky_luke

Kasety są tylko katalizatorem zdarzeń a szukanie odpowiedzi na pytanie o to kto je podrzucił ma zmusić widza do myślenia i do interpretacji filmu. Piękne, inteligentne kino.

Lucky_luke

"Reżyser wykorzystując formę najprawdziwszego thrilleru..." XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

Ale reżyser nie bardzo odpowiada na te pytania. Więc widz musi sobie odpowiedzieć sam, co jest absurdem. Właśnie na tym polega sztuka, że podejmuje próby odpowiedzi. Sypać wątpliwościami każdy potrafi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones